Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Wąbrzeźno, Dębowa Łąka, Książki, Płużnica, Ryńsk
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zaprojektuj z nami HUMAN SMART CITIES

Data dodania: 2018-08-17
W odpowiedzi na konkurs na wybór partnera do projektu do wspólnej realizacji projektu w ramach „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” Programu Op... więcej »
 
 

Będzie pięknie i nowocześnie

Data dodania: 2018-08-13
 Niebawem ruszy przebudowa stadionu MKS Unia. Będziemy mieli nowoczesne zaplecze sportowe! Burmistrz Leszek Kawski podpisał umowę na wykonanie ostatniej części projektu pt. „Przebudowa obiekt&... więcej »
 
 

Wakacyjny plener malarski dla dzieci i młodzieży

Data dodania: 2018-08-13
Do 17 sierpnia w WDK prowadzone będą zapisy na plener malarski. Do udziału w nim zaproszono dzieci i młodzież. Impreza odbędzie się 22 sierpnia.   Plener jest doskonałą okazj... więcej »
 
 

Burze z gradem

Data dodania: 2018-08-10
 IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed burzami z gradem. Zjawisko: Burze z gradem Stopień zagrożenia: 1 Obszar: powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, cheł... więcej »
 
 

Informacje z Urzędu Stanu Cywilnego i ewidencji...

Data dodania: 2018-08-10
W lipcu 2018 roku: - 19 wąbrzeźnian zawarło związek małżeński; w Urzędzie Stanu Cywilnego udzielono 9 ślubów. Wszystkim Nowożeńcom życzymy samych szczęś... więcej »
 
 

Ruszył nabór dzieci do świetlicy

Data dodania: 2018-08-10
Wąbrzeskie Centrum Profilaktyki Terapii i Integracji Społecznej przyjmuje zapisy dzieci do Świetlicy Socjoterapeutycznej na rok szkolny 2018/19. W ofercie zajęcia socjoterapeutyczne, profilaktyczne, kulinarne,... więcej »
 
 

Milano gwiazdą niedzielnego przeglądu kapel

Data dodania: 2018-08-09
Już 12 sierpnia br. zapraszamy wszystkich na „Przegląd kapel podwórkowych”. Impreza odbędzie się na wąbrzeskim rynku. Gwiazdą tegorocznej edycji jest zespół MILANO. Do ... więcej »
 
 

Koperta Życia

Data dodania: 2018-08-09
Rozdaliśmy już 1100 kopert życia. Jeżeli znacie osoby, do których jeszcze powinny one trafić – powiedzcie im o naszej akcji Kopera Życia lub sami pobierzcie je dla nich. Akcję Koper... więcej »
 
 

Stypendia i nagrody dla sportowców

Data dodania: 2018-08-09
 Do 15 sierpnia można składać wioski o przyznanie stypendium sportowego, nagród i wyróżnień na okres od września 2018 roku do lutego 2019 roku. Stypendia sportowe, nagrody i wyr&oa... więcej »
 
 

Gratulujemy awansów i odznaczeń!

Data dodania: 2018-08-09
22 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji otrzymało awans na wyższy stopnień, dwóch uhonorowano odznaczeniami państwowymi. Wręczenie awansów odbyło się w czasie lipcowych obch... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 44
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wąbrzeski

  Powiat wąbrzeski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Wąbrzeźnie. Do powiatu przynależy 5 gmin: Wąbrzeźno (gmina miejska), Dębowa Łąka, Książki, Płużnica i Wąbrzeźno (gmina wiejska). Powiat sąsiaduje z tym grudziądzkim, chełmińskim, toruńskim, golubsko-dobrzyńskim i brodnickim. Na terytorium o powierzchni 501 km² mieszka 35 tys. osób. Powiat ma charakter typowo rolniczy.

  Turystyka nie odgrywa tu większej roli w gospodarce powiatu. Atrakcje turystyczną są wiejskie gotyckie kościółki.

  Dojechać na ziemie powiatu można drogami wojewódzkimi 534, 548 oraz 551.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola