Belka
Piątek, 19 Października 2018   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

MiPBP zaprasza!

Data dodania: 2018-10-17
Jeśli Twoje dziecko urodziło się w 2015 r., zapisz je do biblioteki i odbierz prezent – pakiet książeczek na start!     więcej »
 
 

Młodzież zaprasza na spektakl

Data dodania: 2018-10-17
24 października o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Wąbrzeskiego Domu Kultury na inscenizację teatralną pt. „Balladyna”, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół Og... więcej »
 
 

Kolorowo, bajecznie i bezpiecznie

Data dodania: 2018-10-17
Tak korzystają z placu zabaw na trawie najmłodsi uczniowie Dwójki. Teren usytuowany jest w zaciszu za budynkami szkolnymi, stąd pewność, że jest to miejsce szczególnie przyjazne najm ... więcej »
 
 

Kulturalna bombonierka. Jutro w WDK dwa ciekawe...

Data dodania: 2018-10-17
- niecodzienne spotkanie z ojcem Leonem Knabitem z Tyńca oraz wykład Patrycji Piłat pt. „Pozycja kobiet w średniowieczu”.  Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem 18 października 2018 r. o god... więcej »
 
 

Uczniowie SP 2 wybrali swoich przedstawicieli

Data dodania: 2018-10-17
4 października uczniowie klas IV- VIII wybierali swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego. O głosy koleżanek i kolegów walczyło 21 kandydatów – część z nich... więcej »
 
 

Sukcesy pływaków

Data dodania: 2018-10-16
Złoto i brąz przywieźli wąbrzescy pływacy z Międzynarodowych Mistrzostw Miasta Gdańska. Gratulujemy! Młodzi pływacy z Miejskiego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Przyjazne Wody wys... więcej »
 
 

XXI Ogólnopolski Przegląd Seniorów

Data dodania: 2018-10-16
W niedzielę – 14 października na scenie Wąbrzeskiego Domu Kultury królowały zespoły klubów seniora, działających na terenie naszego województwa. Wąbrzeźno rep... więcej »
 
 

Nowe elementy dydaktyczne na ścieżce przyrodniczej

Data dodania: 2018-10-16
Jesień to doskonała pora na grzybobranie. Wszystkich miłośników tych leśnych przysmaków zapraszamy do odwiedzenia parku przy Domu Kultury, w którym odnaleźć można kilka ... więcej »
 
 

Drugi bieg XIV Grand Prix Wąbrzeźna

Data dodania: 2018-10-16
166 zawodników wystartowało w drugim biegu XIV edycji Grand Prix Wąbrzeźna. Pogoda i tym razem nie zawiodła. Na starcie biegu Grand Prix, który odbył się w ubiegły wtorek (9 pa%... więcej »
 
 

Budżet obywatelski i konsultacje społeczne przez...

Data dodania: 2018-10-16
Od przyszłego roku budżet obywatelski oraz konsultacje społeczne prowadzone będą przy pomocy platformy internetowej konsultacjejst.pl. Właśnie finalizujemy jej uruchomienie w Wąbrzeźnie... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 56
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wąbrzeski

  Powiat wąbrzeski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Wąbrzeźnie. Do powiatu przynależy 5 gmin: Wąbrzeźno (gmina miejska), Dębowa Łąka, Książki, Płużnica i Wąbrzeźno (gmina wiejska). Powiat sąsiaduje z tym grudziądzkim, chełmińskim, toruńskim, golubsko-dobrzyńskim i brodnickim. Na terytorium o powierzchni 501 km² mieszka 35 tys. osób. Powiat ma charakter typowo rolniczy.

  Turystyka nie odgrywa tu większej roli w gospodarce powiatu. Atrakcje turystyczną są wiejskie gotyckie kościółki.

  Dojechać na ziemie powiatu można drogami wojewódzkimi 534, 548 oraz 551.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola